טל: 03-5255255
כניסה ללקוחות Funky
שכחתי סיסמא
rapid ssl
waze

קח אותי
לפאנקי

רחי מקווה ישראל 6
תל אביב

טל: 03-5255255

שעות פתיחה החנות :

א - ה 9.00 - 19.00

ו - 9.00 - 15.30

ראשי ← מוצרים חדשים
Arturia Matrix brute
קטגוריה: סינטיסייזרים אנלוג \ דיגיטל
מק''ט: Arturia Matrix brute
מחיר: 9,700 ₪
מס' תשלומים (ללא ריבית): עד 10
* ניתן לשלם בקרדיט
כמות: 
הוסף לסלחדפסשלח לחבר
 ה Matrixbrute גנב את ההצגה בתערוכת namm 2015 כאשר ארטוריה הפתיעו את כולם עם סינטיסייזר אנלוגי עוצמתי בעל סקציית מטריקס ענקית המסוגלת לשרשר כל מקור מודולציה או סיגנל אודיו למגוון "יעדים", הכל בשליטה על מעגלים 100% אנלוגיים. זאת הפעם הראשונה שכל כלך הרבה רכיבי מודולציה, אוסילטורים ואפקטים אנלוגים ניתנים לשרשור וחיבור בקלות של "משחק צוללות". כל המודולציות ברורות לעיין ופשוטות להפעלה. המטריקס עצמו  במטריקסברוט מורכב מכפתורים בתצורה של 16 על 16 המעניקים בנוסף עוד שני מצבים, סיקוונסר חכם בעל  64 צעדים, ובחירה מהירה של 256 פריסטים מ 256 כפתורים. וזאת רק ההתחלה! 

תשכחו ממסכי LCD קטנים עם תפריטים מבלבלים ופונקציות הדורשות הליכים מורכבים, ה matrixbrute מחזיר את הכיף והחוויה המידית של סינתזה לידיים שלנו עם כמות עצומה של שליטה, בנוחות ההפעלה הגבוהה ביותר האפשרית. 


 
ARTURIA MATRIXBRUTE

 
 
1.   VCO - אוסילטורים אנלוגים
המטריקסברוט בעל 3 אוסילטורים המעניקים צורות גל קלאסיות Sawtooth, Pulse, Triangle אשר לכל אחד מהם יש Wave Shaper נשלט נוב ייעודי שהפך להיות חותמת הסאונד של סדרת ה Brute מארטוריה. זוג האוסילטורים הראשונים בעלי סאב אוסילטורים נפרדים עם שתי צורות גל. היחודיות היא שכל צורות הגל ניתנות לשליחה אל תוך המיקסר כמיקס בבת אחת עם שליטת ווליום נפרדת, כך שניתן ליצור צורות גל חדשניות ומורכבות  ממיקס של יותר מ 8 צורות גל בסיסיות ומקורות אודיו אחרים.
 
 
2. האוסילטור השלישי
האוסילטור השלישי מסוגל לפעול ביציבות בתדרים נמוכים ולכן הוא משמש לסיגנל אודיו וגם למודולצית LFO בשני שליחות נפרדות הפועלות בוא זמנית. אין צורך לבחור מצב פעולה כך שתמיד אנו מקבלים את הסאונד הגדול של שלושה אוסילטורים הפועלים במקביל אל תוך המיקסר. הייתרון המיידי הוא LFO עם פונקצית Keybaord Tracking, ומשרעת גדולה יותר בין התדרים בשימוש במודולציות.
 
3. Noise
מנוע ה noise הוא הפרקטי ביותר שתמצאו על סינטיסייזרים עם "צבעים" שחוסכים את השימוש בפילטר רק למטרה הנ"ל  White, Pink, Red, Blue, זהו כוח עצום ביצירה של תפקידי מקצב ואווירות. 
 

4. סקציית Audio Mod  וסינתזת FM
משתמשת במורכבות הגדולה של האוסילטורים ליצירה עוצמתית של סינטזת FM. האוסליטורים מתפקדים כ carriers עם נוב נפרד לעומק השליחה.השרשורים האפשריים מעניקים קשת אין סופית של סינטזת FM אנלוגית.
 5. שליטה המיועדת לנגינה
ארבע נובים אינסופיים ושתי הגלגלות ניתנות למיפוי לכל "מודולצית יעד" ממוקמים להפעלה ביד שמאל לשילוב של נגינה ושליטה מהירה בערכים ב matrixbrute ( כמו macro ). המיפוי החכם מתבצע על ידי נגיעה בנוב הראשי ונגיעה בנובים הנשלטים בדומה למיפוי של קונטרולר לתוכנה לכמה ערכים בבת אחת. סקציית הביצועים נשמרת לכל פריסט בנפרד. ניתן למפות למשל שליחות לאפקטים בנוב מספר 1 או עומק של מודולציות נבחרות ב 2 וכו". מושלם ליצירה של מצבי נגינה ייחודיים לטעם המשתמש בשניות.
 
6. מצבי נגינה מונופונים, פוליפונים ופיצול מקלדת
ה מטריקסבורט ככלי נגניה למהדרין בעל מספר מצבי נגינה ניתנים לבחירה: נגינה מונופונית, פראפונית ופיצול דואופוני לצד הנגינה מהסיקוונסר. למשל, ניתן לנגן את האוסילטורים מקלידים נפרדים בצורה "פראפונית", או להשתמש בפיצול הדואופוני כדי לנגן על גבי הסיקוונס שרץ ברקע. 

7.  LFO’s
שני מנועי LFO נפרדים מגיעים בסקציה נפרדת לכל אחד (ללא כפתור מעבר בין מספר LFO’s). כל אחד בעל 7 צורות גל, מצבי טריגר (  off, Single ,Multi ) וסנכרון לסיקוונסר. ה LFO’s מופיעים "כמקור" בתוך ה Matrix וכל אחד מהם ניתן לשליחה למגוון "יעדים". 
 
8. מיקסר 5 כניסות
המיקסר הראשי במטריקסברוט משלב בין האות המגיע משלושת האוסילטורים, מנוע ה Noise והכניסה ( ממוקמת בחלקו האחורי של ה MatrixBrute ) לסה"כ 5 כניסות. כל כניסה ניתנת לשליחה נבחרת בין זוג הפילטרים. כל אחד משני האוסילטורים הראשונים בעל תת-מיקסר לשילוב צורות הגל השונות. 
 
9. פילטר 1  Steiner-Parker VCF
ה Steiner Parker במהדורה חדשה ומשופרת התומכת גם במדרון של 12dB לאוקטבה ו- 24dB לאוקטבה לכל המצבים. כפתור Gain מעניק שליטה על כמות ההרמוניות הנוספות ומעניק לסאונד יותר גודל וחום כמו Overdrive מפולטר. בנוסף יש כמובן את נוב ה Brute אשר יוצר לולאת פידבק בין יציאה משנית למיקסר.
ה Steiner פועל ב 4 מצבים: LowPass/BandPAss/High Pass/notch עם רזוננס אגרסיבי בעל תחום נמוכים בריא גם בערכי רזוננס גבוהים עם קסם וברק ובערכים נמוכים. 
 
 
 
 
10. פילטר 2 Ladder Filter VCF
הפילטר השני הוא Ladder Filter שמן קלאסי, המעגל קיבל את שמו בגלל צורתו המזכירה שרשור טרנזיסטורים וקבלים בצורה הדומה לסולם. הפילטר רב מצבי: Low Pass/high Pass/Band Pass  עם ברירה בין עקומות מדרונים של 12dB/24dB לכל המצבים, שליטה על Drive, שליטת ווליום ומודולציה מהמעטפת. ה Ladder מעניק חיתוך קלאסי עם סאונד שמן ונעים ואם יש צורך ניתן לקחת אותו למקומות לא צפויים עם ה Brute Factor. ה Ladder שודרג במעגל באפר ששומר על נמוכים בריאים גם בערכי רזוננס גבוהים! 
 


 
11. ניתוב פילטר
זוג הפילטרים ניתנים למיתוג מול השני או אחד אחרי השני ( Parallel / Series ) והם פועלים בהתאם לשליחה נפרדת מכל אוסילטור למגוון תוצאות מענינות. לכל פילטר נוב ווליום משלו והנוב הגדול באמצע המטריקסברוט שולט כצפוי על נקודת החיתוך של שני הפילטרים, במהופך אחד לשני. 


 
12. שלוש מעטפות ENV
זוג מעטפות נפרדות בפורמט ADSR ומעטפת משודרגת שלישית במבנה של DADSR מעניקות מגוון עצום של אפשרויות פיסול. המעטפות בעלות שליחה כל אחת לערך נבחר וניתנות לכיבוי ושליחה ליעדים אחרים דרך המטריקס.
 
13. 256 סאונדים\פריסטים
 המטריקסברוט בעל 256 שמירות סאונדים. בחירה של פריסט היא קלה בזכות המטריקס הענקי עם 256 הכפתורים. טוב להופעות בהם נדרשת נגישות מהירה וברורה לסאונדים הנבחרים. במילים פשוטות, כל כפתור הוא פריסט.
 


14. מודולציות מהמטריקס

המטריקס הענקי הוא הלב של המטריקסברוט, הוא מעניק במצב MOD מודולציות מורכבות בקלות חסרת תקדים מ 16 מקורות ל 16 יעדים. הכל בצורה צבעונית וברורה לעיין עם 256 כפתורי גומי בעל תאורה אחורית. 

צירי ה X-Y פועלים כמו כבלים במערכת מודולארית, אבל:
 
1.    ניתן לשמור פאטצ'ים מורכבים.  
2.    ניתן לשלוח עומקים שונים ( כבל אינו מאפשר שליטה על העוצמה בד"כ ) לרבות מודולציה הפוכה Inverted Moduation.
3.    "הפאט'צים" מסודרים בצורה ברורה ומובנת בקלות. ציר X מקורות - ציר Y יעדים, אפשר לחזור לפריסט לאחר זמן מה ולהבין "מה הולך לאן".
 
ארבעה מהיעדים בציר ה Y  מעניקים חופש בחירה לאן המודולציה "הולכת" ליצירתיות המתכנת כולל ל 12 יציאות ה CV המובנות. למיפוי יש ללחוץ על הכפתור של היעד ולגעת בכל נוב או כפתור במטריקסברוט. 

15. אפקטים אנלוגים אמיתיים
כדי להעניק פתרון מלא ומרצה, ארטוריה הוסיפו Delay / Chorus / Flanger אנלוגיים! וכן, כמובן שארטוריה הוסיפו את ערכי האפקטים למדולציות דרך המטריקס. ה Delay משנה את ה Pitch בצורה חלקה בחיבור  LFO וניתן לאפנן את עומק המודולציה בקורוס אנלוגי.

 
 


16. ארפג'יטור סיקוונסר מבוסס צעד
 
המטריקס משמש גם כסיקוונסר מבוסס צעד עם 64 צעדים ושליטה נפרדת ל STEP/ACCENT/SLIDE/MODULATION , 
הארפג'יטור בעל מגוון מצבי נגינה הפועלים בסנכרון לסיקוונסר להגברת היצירתיות ולחיפושי השראה
 
17. מקלדת

המקלדת מבוססת על 49 קלידים חצי שקולים באיכות גבוהה בתוך מארז מסיבי עם תחושה שכל קלידן יעריך.  האפטר-טאץ והרגישות ניתנים לניתוב דרך המטריקס לעד עושר עצום של יכולות נגינה מבלי להוריד את הידיים מהקלידים.

 
 
19. שליטה מבוססת CV
ה MatrixBrute בעל כמות ענקית של חיבורי CV. לא פחות מ 12 כניסות ו-12 יציאות CV מעניקות שליטה על המטריקסברוט ממודולים אחרים המחוברים לכניסות. המטריקס ברוט מעניק שליטה עצומה על מודולים אחרים מ 12 היציאות המסוגלות לקבל כל מודולציה מכל חלק במטריקסברוט. 
 
20. כניסות אודיו
כניסות האודיו מאפשרות עיבוד של כל אות, סינטיסייזר חומרה, תוכנה, מודולאר, מכונות תופים ודומיהם, דרך הפילטרים, המגברים והאפקטים.  הכניסות בעלות DI אקטיבי מובנה גם לכלי נגינה כמו גיטרה, בס..
 
חיבור Insert: בפעם הראשונה למיטב ידיעתנו המטרקיסברוט מוסיף חיבור Insert. ה Insert מעניק כניסה ויציאה לשרשור אפקטים, פדלים וכל מעבד אודיו אחר "כשהתוצאה המעובדת" יוצאת מיציאת המאסטר הראשית במטריקסברוט. מעולה להופעות ובעל פוטנציאל מעניין בחיבור של המיניברוט למודולים או לסינטיסייזרים אחרים. 
 

21. Gate i/o
כניסת Gate מעניקה הפעלה דרך סיקוונסר, מקלדת או כל אמצעי שליטה אחר המסוגל להפעיל את מטריקסברוט. היציאה מעניקה שליטה על מכשור חיצוני נוסף.
 
22. Sync i/o
בדומה לגייט, הכניסות והיציאות בחיבור Sync אנלוגי מעניקות סנכרון נקודתי של הסיקוונסר והארפג'יטור למכשור חיצוני או סנכרון של מכשיר חיצוני כמו סיקוונסר מבוסס צעד המפעיל כלי אחר למטרקיסברוט. 
 
23. שלוש כניסות פדלים
כניסות הפדלים מעניקות Expression/Sustain או כל ערך אחר בזכות הניתוב דרך המטריקס. לשליטה אקספרסיבית מושלמת במנועי הסינטזה והסאונד מהרגלים.
 
24. ממשק MIDI מובנה
ממשק ה MIDI מעניק חיבוריות לכל מכשור בעל חיבור MIDI. הממשק פועל עצמאית ומסוגל לקבל פקודות דרך חיבור ה USB מהמחשב או מהמקלדת.
 
25. ממשק USB
ממשק ה USB מעניק חיבור למחשב הכולל תקשורת MIDI מלאה לכל הערכים לכתיבה ונגינה של תווים ואוטומציות ב DAW